Definice Závazné předobjednávky

Obchodní podmínky - výňatek

III. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

10. Závazná předobjednávka slouží jako předběžná rezervace takového zboží, které je velice obtížné prodávajícím získat, v budoucnu jej pravděpodobně naskladní, ale jehož zejména datum dodání a/nebo cena a/nebo přesné specifikace nejsou doposud prodávajícímu přesně známy. U závazných předobjednávek si prodávající vyhrazuje právo měnit cenu, datum dodání, vlastnosti a další skutečnosti prodávajícímu v době závazné předobjednávky nedostupné či neznámé, a to až do doby, kdy toto zboží prodávající naskladní a určí k dalšímu prodeji. O změně ceny, resp. dalších v době závazné předobjednávky neznámých skutečnostech, bude prodávající kupujícího náležitě informovat e-mailem nebo telefonicky a kupující může na základě této nové informace závaznou předobjednávku zrušit.

U tohoto druhu předobjednávky je podmínkou uhrazení avizované částky do 48 hodin od uskutečnění závazné předobjednávky na bankovní účet prodávajícího. Pokud se strany nedohodly jinak. Toto opatření slouží k minimalizování fiktivního držení zboží potenciálním zákazníkům. V případě nedodržení stanovené lhůty bude kupující kontaktován, a to v podobě 2 na sebe navazujících, upozorňujících e-mailů, v odstupu nejdříve 24 hodin od sebe.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení