Jaké stavy karet vykupujeme, a jak je rozeznat?

Pokusíme se Vám zde přiblížit stavy karet, které na našem e-shopu vykupujeme. V prvé řadě upozorníme, že vykupujeme pouze originální karty v anglickém a japonském jazyce.

 

MINT

Jedná se o kartu, která je bez poškození. Nenese známky fyzické deformace - bez škrábanců, ohybů a tzv. whiteningu (bílých teček). Nutno podotknout, že karty vytažené z balíčků a vložené do ochranných obalů automaticky neznamenají stav MINT / NEAR MINT.
Zvláště u anglických karet se stává, že mají defekt již z výroby.

Mint

 

NEAR MINT

Tato karta je ve své podstatě velice podobná předchozí MINT, po bližším pohledu je však na pár místech viditelný whitening.
Stále se jedná o minimální defekt, který se nedá nazývat ani poškozením, protože není na první pohled znatelný a mohl vzniknout již při samotné výrobě. Nenajdete zde žádné škrábance, ohyby nebo zašpinění.

Near Mint (2)

 

EXCELLENT

Karta ve stavu excellent je stále ve velmi dobré kondici. Pravdou zůstává, že již můžete pozorovat známky používání v podobě lehce ošoupaných rohů a stran karty. Akceptovatelný je malý škrábanec, jež není znatelný na první pohled, ale až při bližším zkoumání karty. Opět však platí, že karta není ohnutá, natržená, nebo podobně.

Excellentt

 

GOOD

Posledním stavem, ve kterém karty Pokémon vykupujeme, je stav GOOD. Zde můžeme pozorovat větší míru poškození v důsledku špatného zacházení nebo skladování. Mezi nejčastější poškození patří ošoupané rohy a strany karty, kdy je toto poškození patrné již na první pohled. Dále se objevují škrábance a lehké zašpinění. Jako u předchozích stavů, i zde platí, že karta nesmí být ohnutá, a to ani částečně. Natržené karty sem také nepatří.

GOOD

 
Obdobná pravidla platí také pro karty v japonském jazyce.